Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Fundusz im. Janusza Korczaka

Fundusz Korczaka

Kierunek Samodzielność

samodzielność

Informacje

Stypendyści wybrani!

Wyniki_5_edycja_Kierunek Samodzielność

Weź sprawy w swoje ręce – Ty wybierasz kurs, my go finansujemy! Ogłaszamy piątą edycję programu Kierunek Samodzielność.

W ramach projektu zdolni uczniowie i uczennice, przebywający w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, uczący się w ostatnich klasach liceów, techników i szkół branżowych mogą ubiegać się o uczestnictwo w kursach, które przybliżą spełnienie ich zawodowych marzeń. Program kierowany jest także dla studentów i studentek.

Kandydat/ka do programu składa aplikację zawierającą opis kursu wraz ze szczegółowym uzasadnieniem, dlaczego szkolenie ma zostać ufundowane właśnie jemu/jej. Przy ocenie Komisja bierze pod uwagę wyniki w nauce, wysoki poziom motywacji oraz pozytywną opinię wychowawców lub opiekunów.

Poprzednie edycje  programu ukazały realne potrzeby młodych ludzi z domów dziecka i rodzinnej pieczy zastępczej u progu dorosłego życia. Udało się nam już sfinansować kursy zawodowe dla wielu uczestników.

Na tegoroczne zgłoszenia czekamy do 5 lutego (liczy się data stempla pocztowego).
Wybranym przez nas uczestnikom zapewnimy finansowe wsparcie na wybrany przez nich kurs, udział w dwudniowym szkoleniu rozwojowym  oraz roczną opieką merytoryczną.

Wszelkie informacje o programie znajdują się w Regulaminie. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nim. Zapraszamy do składania wniosków.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Elżbieta Prządka – koordynatorka Programu
tel. 508 106 152, e.przadka@naszdom.org.pl

Dokumenty do pobrania

Regulamin Programu Stypendialnego_Kierunek Samodzielność
Załącznik nr 1_Zgłoszenie do Programu Kierunek Samodzielność
Załącznik nr 2_ Raport końcowy Kierunek Samodzielność
Załącznik nr 3_Przykładowy wzór umowy o przekazaniu środków finansowych w ramach Programu Kierunek Samodzielność
plakat Kierunek Samodzielność_ 2021

 

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies