Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Domy dla dzieci

Domy dla dzieci

Pomagamy dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się pod opieką rodziny.

Nie znajdują również miejsca w rodzinach zastępczych. Kierowane są do instytucjonalnej pieczy zastępczej, by tam otrzymać profesjonalną pomoc, schronienie oraz bezpieczne i stymulujące rozwój warunki. Nasza pomoc w tym zakresie, to przede wszystkim wsparcie organizacji pracy i życia w placówce, tak, by warunki tam panujące maksymalnie zbliżone były do rodzinnej atmosfery wychowania.

To nie tylko domy swym wyglądem często nie różniące się od innych – rodzinnych. To również miejsca, w których rodziny dzieci angażowane są w ich życie, sprawy, codzienne obowiązki (szkoła, lekarze, gotowanie, zakupy) oraz dbanie o rozwój zainteresowań.

Również rodziny otrzymują tu pomoc i wsparcie w rozwiązaniu trudnych sytuacjach życiowych, czego efektem nierzadko jest powrót dzieci do domu rodzinnego.

To również miejsca otwarte na środowiska lokalne i aktywnie współpracujące.

 

 

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies