Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

XVII edycja

XVII góra grosza

We wszystkich sprawach związanych z akcją Góra Grosza prosimy o kontakt z Koordynatorem pod numerem telefonu:

508 106 152

Wykaz szkół/przedszkoli

Wstępny wykaz szkół/przedszkoli, które uzbierały największą kwotę w ramach akcji Góra Grosza 2016 – 17.edycja

Szanowni Państwo,
w załączeniu przedstawiamy wstępną listę szkół/przedszkoli, które uzbierały największą kwotę w poszczególnych województwach. Lista jest wstępna, prosimy o dokładne zapoznanie się z nią. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon do Koordynatorki Góry Grosza.

Do akcji przyłączyło się ponad 9 000 szkół i przedszkoli z całej Polski!

Nasza wspólna Góra Grosza wyniosła 2 907 953,10 zł.

Przygotowując listę braliśmy pod uwagę, zgodnie z regulaminem: ilość paczek i weryfikowaliśmy każdą kwotę podaną przez Państwa na protokole, który oddawaliście wraz z Paczką na poczcie z faktycznymi wpłatami.

Wszystkim szkołom i przedszkolom, które włączyły się do akcji, raz jeszcze pięknie dziękujemy i zachęcamy do kolejnej edycji.

Elżbieta Prządka – koordynatorka Góry Grosza
tel. 508 106 152

wstępny wykaz szkółprzedszkoli najlepszych

Dokumenty do pobrania

gg2016-list

regulamin akcji_ Góra Grosza 17-edycja

gg2016-instrukcja

gg2016-dowody-wplaty

gg2016-plakat

Powitanie

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie szkół i Przedszkolaki!

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez
Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni po raz pierwszy się do nas przyłączą.
To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa.

gora grosza3

Góra Grosza to przede wszystkim Wy.

Możecie być dumni, że – za naszym pośrednictwem – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomóc.

Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie i wiemy, że taka uniwersalna recepta nie istnieje. My natomiast nad każdą sprawą pochylamy się indywidualnie, z troską ją rozpatrujemy i wspólnie decydujemy, jakie podjąć działania. Czasami jest to pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, czasami wysyłamy całą rodzinę na terapię lub finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.

gora grosza5

To, że jesteście z nami, daje nam siłę i moc.

Mobilizuje nas do działania. Góra Grosza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Każda edycja utwierdza nas w przekonaniu, że nasze inicjatywy mają sens i są naprawdę potrzebne. Dostajemy setki maili z ciepłymi słowami od nauczycielek i nauczycieli, którzy razem z nami zachęcają uczniów i przedszkolaków do wspólnego sypania monet. Tym kontaktom towarzyszy wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Naszym marzeniem jest, aby każde dziecko mogło wychowywać się w bezpiecznym domu, gdzie zaspokojone są jego potrzeby, a dorośli mądrze i z miłością mu towarzyszą.  Jednakże nie zawsze tak się dzieje. Słuchamy i dzieci i dorosłych. Często dzieciaki mówią wprost: pomóżcie naszym najbliższym! Wobec takiej prośby nie można być obojętnym!

Wspieramy różne formy opieki zastępczej, dlatego będziemy ciągle i głośno powtarzać: nie ma lepszej i gorszej opieki zastępczej. Odpowiednia jest ta, która w danej sytuacji właściwie reaguje na indywidualne potrzeby dziecka i zapewnia mu bezpieczny rozwój. Mamy nadzieję, że również i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdy Twój grosz – dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

Robert Barański – Dyrektor Towarzystwa Nasz Dom

Elżbieta Prządka – Koordynatorka akcji Góra Grosza

gora grosza4

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Termin akcji Góra Grosza Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Zbiórce monet mogą towarzyszyć imprezy przeprowadzane na terenie szkoły/przedszkola, takie jak np. festyny, przedstawienia i inne – w zależności od Waszych pomysłów. Czekamy na relacje, fotografie, prezentacje multimedialne. Swoje wrażenia z akcji możecie opisać na naszej stronie społecznościowej: www.facebook.com/towarzystwonaszdom
Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!

Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji

  • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.

gora grosza1

Góra Grosza w 5 krokach

1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie bankowego dowodu wpłaty;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;

Gdzie odnieść paczkę po zakończeniu akcji?

Wraz z tym listem otrzymaliście pakiet informacyjny z dokładną instrukcją pakowania. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie instrukcji i właściwe zapakowanie paczki. Następnie zanieście paczkę/i na Pocztę. Paczki zostawiamy w okienku i nie płacimy za tę usługę!

Z kim kontaktować się w sprawie Góry Grosza?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, bądź chcecie podzielić się wrażeniami z przeprowadzonej u siebie akcji Góra Grosza, skontaktujcie się z nami! Jesteśmy w biurze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30–16:00. Nasz telefon: 22 834 60 53, nasz e-mail: goragrosza@naszdom.org.pl

Ile do tej pory udało się zebrać pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza?

gora grosza2

Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom, przedszkolakom i rodzinom udało nam się zebrać:

32 156 048,54 zł!

Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie.

Komu i w jakiej formie udzielono pomocy w ramach akcji Góra Grosza?
Z Waszą pomocą udzieliliśmy wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z naszej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl

W imieniu naszym oraz wszystkich obdarowanych jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies