Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

XVI edycja

Rozliczenie

pełne rozliczenie 16.edycji Góry Grosza

Wykaz szkół i przedszkoli

Wstępny wykaz szkół/przedszkoli, które uzbierały największą kwotę w ramach akcji Góra Grosza 2015 – 16.edycja

Szanowni Państwo,

w załączeniu przedstawiamy wstępną listę szkół/przedszkoli, które uzbierały największą kwotę w poszczególnych województwach.

Lista jest wstępna, prosimy o dokładne zapoznanie się z nią.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon do biura Towarzystwa Nasz Dom.

Do akcji przyłączyło się ponad 11 000 szkół i przedszkoli z całej Polski!

Nasza wspólna Góra Grosza wyniosła 2 966 693,35 zł. 

 Przygotowując listę braliśmy pod uwagę, zgodnie z regulaminem: ilość paczek i  weryfikowaliśmy każdą kwotę podaną przez Państwa na protokole, który oddawaliście wraz z Paczką na poczcie z faktycznymi wpłatami.

Wszystkim szkołom i przedszkolom, które włączyły się do akcji, raz jeszcze pięknie dziękujemy.

Elżbieta Prządka – koordynatorka Góry Grosza.

wstępny wykaz szkółprzedszkoli najlepszych

Oddawanie paczek na pocztę

Szanowni Państwo,  informujemy, że paczki z Góry Grosza można bezpłatnie odnosić na Pocztę Polską do końca marca 2016 roku. W przypadku problemu z oddaniem paczki na Pocztę prosimy o kontakt do przedstawiciela Poczty Polskiej – Pani Doroty Kilińskiej tel. 509 675 540. Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy.

Powitanie

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, grono pedagogiczne, uczniowie szkół i przedszkolaki!

Przełom listopada i grudnia jest dla nas czasem niezwykłym. W tym okresie w wielu szkołach i przedszkolach odbywa się wielkie usypywanie Góry Grosza. Niektórzy z Was już na początku roku szkolnego dzwonią do nas i zgłaszają chęć przyłączenia się do akcji. Jest nam niezmiernie miło, że Góra Grosza na stałe wpisana jest w życie waszych lokalnych społeczności.

Niejeden z uczniów usypuje z nami Górę Grosza na różnych etapach swojej edukacji: począwszy od przedszkola, poprzez szkołę podstawową i gimnazjum a skończywszy na liceum. Niejeden z nauczycieli mocno zachęca uczniów do akcji, a rodzice odkładają grosze dla swoich pociech. To już 16 lat razem…

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.

Dotychczasowe edycje wiele nas nauczyły. Przez ten czas z otwartością Was słuchaliśmy, a Wasze rady wzięliśmy sobie głęboko do serca. Każda wskazówka, pomysły na akcję były rozpatrywane z ogromną uważnością. Dziękujemy Wam za chęć dzielenia się własnymi wnioskami, relacjami z Góry Grosza.

Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zmieniliśmy formułę logistyki akcji i nawiązaliśmy współpracę z Pocztą Polską. Takie rozwiązanie pozwoli nam na realne obniżenie kosztów akcji o 1/3!

Dzięki temu będziemy mogli pomóc dodatkowo minimum 150 dzieciom!

XVIgoragrosza03

Dla każdego dziecka rodzina jest bardzo ważna. W niej dowiaduje się, kim jest i pobiera pierwsze życiowe lekcje. Niestety, w Polsce nadal zbyt dużo dzieci nie może wychowywać się wśród najbliższych: 70 tysięcy dzieci przebywa poza własna rodziną – 20 tysięcy w domach dziecka (tzw. pieczy instytucjonalnej) i ok. 50 tysięcy w rodzinach zastępczych (tzw. pieczy rodzinnej). To właśnie dla nich, dzięki Górze Grosza, przygotujemy nowe programy w obszarze pomocy dziecku i rodzinie będącej w trudnej sytuacji życiowej. Naszym priorytetem jest umożliwienie dzieciom godnego dorastania w rodzinie własnej lub zastępczej. Dzieci same mówią wprost: potrzebujemy najbliższych, kogoś komu będziemy mogli zaufać i bezpiecznie się rozwijać (….) Obok takich potrzeb nie sposób przejść obojętnie. A mając wielu wspaniałych sojuszników, takich jak Wy, jesteśmy w stanie pomóc Waszym rówieśnikom. Wierzymy, że razem damy radę.

Zawsze będziemy powtarzać, że Góry Grosza nie byłoby bez Was. Sukces akcji to przede wszystkim Wasz sukces. Za Wasze zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik – bardzo dziękujemy. Mamy nadzieje, że będziecie z nami i w tej edycji oraz że pomożecie nam zaprosić innych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do akcji.

W imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

Robert Barański – Dyrektor Towarzystwa Nasz Dom
Elżbieta Prządka – Koordynatorka Góry Grosza

XVIgoragrosza01

 

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

gg-instrukcja

 

Termin akcji Góra Grosza

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Zbiórce monet mogą towarzyszyć imprezy przeprowadzane na terenie szkoły/przedszkola, takie jak np. festyny, przedstawienia i inne – w zależności od Waszych pomysłów. Czekamy na relacje, fotografie, prezentacje multimedialne. Swoje wrażenia z akcji możecie opisać na naszej stronie społecznościowej:

https://www.facebook.com/towarzystwonaszdom

Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!

 

Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji

  • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.naszdom.org.pl zakładka Góra Grosza.

XVIgoragrosza02

 

Góra Grosza w 5 krokach

1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych.
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie bankowego dowodu wpłaty;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z bankowym dowodem wpłaty.

 

Gdzie odnieść paczkę po zakończeniu akcji?

Wraz z tym listem otrzymaliście pakiet informacyjny z dokładną instrukcją pakowania. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie instrukcji i właściwe zapakowanie paczki. Następnie zanieście paczkę/i na Pocztę. Paczki zostawiamy w okienku i nie płacimy za tę usługę!

 

Z kim kontaktować się w sprawie Góry Grosza?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, bądź chcecie podzielić się wrażeniami z przeprowadzonej u siebie akcji Góra Grosza, skontaktujcie się z nami! Jesteśmy w biurze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:00. Nasz telefon: 22 834 60 53, nasz e-mail: goragrosza@naszdom.org.pl

 

Podsumowanie Gór Grosza

Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom, przedszkolakom i rodzinom udało nam się zebrać:

29 189 355,19 zł!

Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie.

 

Pomoc z Góry Grosza

Z Waszą pomocą udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z naszej pomocy. Szczegółową informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.naszdom.org.pl.

W imieniu naszym oraz wszystkich obdarowanych jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

 

Przydatne pliki

list przewodni
regulamin
instrukcja
dowody wpłaty
plakat

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies