Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Wakacje Letnie 2017

Wilki Mazurskie 2017

zdjęcie żaglówek
źródło: flickr commons

Informacje

We współpracy z Fundacją  Nowy Azymut oraz pod patronatem  Polskiego Związku Żeglarskiego Towarzystwo Nasz Dom zorganizuje w lipcu 2017 roku obóz żeglarski. Zapraszamy dzieci  w wieku 11 -16 lat przebywające w pieczy zastępczej (wszystkie rodzaje).

Chociaż do wakacji pozostało jeszcze dużo czasu rozpoczynamy już proces rekrutacji uczestników.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Całkowity koszt obozu będzie sfinansowany przez Fundusz im. Janusza Korczaka. Fundusz zasilany jest środkami pochodzącymi z akcji Góra Grosza.

Opis obozu

Zapraszamy do zapoznania się z założeniami obozu żeglarskiego Wilki Mazurskie 2017.

Celem obozu jest pokazanie wszystkim uczestnikom piękna Wielkich Jezior Mazurskich, zapoznanie z podstawami żeglarstwa, pracy w grupie, nauka dyscypliny, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i pasji związanych z aktywnym wypoczynkiem, ale też wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda wakacyjna.

W trakcie tygodniowego obozu pragniemy poprzez zabawę i naukę, przybliżyć dzieciom aktywny sposób spędzania czasu, jakim jest żeglarstwo. Żeglarstwo to nie tylko czas spędzony na jachcie i podziwianie wspaniałych widoków. To przede wszystkim nauka pracy zespołowej, integracja środowiskowa, sprawdzenie siebie w nietypowych warunkach „lokalowych”. Nasze obozy to również wstęp do dalszej przygody z tym sportem. Kolejnym etapem może być obóz szkoleniowy zakończony egzaminem PZŻ na patent Żeglarza Jachtowego. Co za tym idzie? Możliwość samodzielnego prowadzenia jachtów i rozwijania zdobytej wiedzy. Pasja może również przerodzić się w sposób na życie. Chętni mogą podjąć naukę w Akademii Morskiej i pracować na wielkich oceanicznych statkach. Ale to przyszłość, tym czasem zapraszamy na najbliższy obóz.

Termin

Obóz odbędzie się w dniach 8 – 15 lipca 2017 r.

Uczestnicy

Zapraszamy młodzież w wieku 11-16 lat. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Natomiast mile widziana jest podstawowa samodzielność , gdyż zasadą naszych obozów jest pełny i czynny udział w codziennym życiu obozowym.

Kadra

Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę. Na każdym jachcie będą dwie osoby dorosłe – sternik i wychowawca. Czuwając nad bezpieczeństwem, jednocześnie będą wzmacniać w uczestnikach poczucie samodzielności i pewności siebie, poprzez wykonywaną przez nich codzienną pracę (wspólne gotowanie, dbałość o wspólny jacht i powierzony im sprzęt)

Sprzęt

Do dyspozycji dzieci oddamy 8-osobowe jachty kabinowe, które przez tydzień będą ich małym domem.

Nauka

Celem wyjazdu jest przekazanie młodzieży podstawowej wiedzy żeglarskiej, aby już w trakcie rejsu miały okazję samodzielnie, pod okiem sternika, poprowadzić swój jacht. W myśl zasady „nauka poprzez zabawę, zabawa poprzez naukę” będziemy codziennie przekazywać wiedzę nie tylko z dziedziny żeglarstwa, ale również historii (np. zwiedzanie budowli historycznych), geografii, biologii. Do dyspozycji uczestników oddamy kompendium wiedzy teoretycznej, w postaci podręcznika stworzonego specjalnie na użytek naszych obozów.

Trasa

Wstępne założenie trasy to Ruciane Nida – Węgorzewo . Natomiast wszystkie porty i przystanie pośrednie, będą ustalane codziennie, w zależności od warunków pogodowych, stopnia zaangażowania uczestników w sprawne realizowanie planu dnia, oraz dostępność atrakcji dodatkowych na trasie rejsu.

Wyżywienie

Każdy jacht będzie codziennie zaopatrywany w świeże produkty spożywcze. Poszczególni uczestnicy będą samodzielnie przygotowywać posiłki dla siebie i swojej załogi, wg wcześniej ustalonego harmonogramu prac kambuzowych (kuchennych).

Imprezy towarzyszące

W połowie obozu robimy sobie odpoczynek od pływania i cały dzień przeznaczamy na atrakcje lądowe, aktualnie dostępne w ofercie Wielkich Jezior Mazurskich. W latach poprzednich były to m.in. zwiedzanie poniemieckich bunkrów w Mamerkach, zwiedzanie Twierdzy Boyen, wizyta na niedokończonej śluzie dla okrętów podwodnych, połączona z zabawą w parku linowym, zabawa w kompleksie basenowym w Mikołajkach. Atrakcje roku 2017 są jeszcze w trakcie ustalania.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy będą objęci ubezpieczeniem OC, NNW w trakcie trwania rejsu i na czas podróży na obóz i z powrotem.

Ramowy plan dnia:

07:45

 

Pobudka

08:00 – 08:30 apel + rozruch
08:30 – 09:15 przygotowanie i zjedzenie śniadanie
09:15 – 9:45 poranna toaleta + klar* osobisty (* sprzątanie swojego otoczenia na jachcie)
09:45 -10:45 Wykład teoretyczny z „Podstaw żeglarstwa” wg podręcznika
10:45 Przygotowanie jachtu do wyjścia z portu
11:30 wyjście z portu
11:30-17:00 czas spędzony na wodzie

– pływanie

– obiad

– wykład teoretyczny i zdobywanie wiedzy żeglarskiej w praktyce

17:00 – 17:30 cumowanie, klar na jachtach
17:30 – 19:00 gry, zabawy, konkursy między załogowe z nagrodami itp. na podstawie wiedzy zdobytej tego dnia, pokaz filmów żeglarskich
19:00 – 19:30 przygotowanie kolacji, albo przekąsek + jedzenia na ognisko
19:30 – 22:00 ognisko + gry i zabawy integracyjne
22:00 – 22:30 toaleta wieczorna
22:30 – 23:00 cisza nocna (godzina ruchoma, w zależności od warunków i programu artystycznego danego dnia. Najpóźniej o 23:00)

Jak można się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową – wakacje@nowyazymut.pl. Każde zgłoszenie powinno zawierać dwa elementy:

  • podstawowe dane o uczestniku: imię i nazwisko dziecka, wiek, kontakt telefoniczny do opiekuna prawnego

oraz

  • nagrany krótki film (wszystkie szczegóły dotyczące filmu poniżej).

Prosimy o nagranie i przesłanie filmu z odpowiedziami na dwa pytania. 

  1. Dlaczego jacht żaglowy płynie tam gdzie chcemy, niezależnie od kierunku wiatru?
  2. Dlaczego chcesz pojechać na obóz żeglarski i jak wyobrażasz sobie swoje uczestnictwo w nim? 

– Czas trwania filmu – do 5 min.

– Technika nagrywania i ew. montażu dowolna.

Gotowe filmy prosimy wysyłać do 3.02.2017 r. na adres wakacje@nowyazymut.pl w jeden z trzech poniższych sposobów:

  1. Bezpośrednio jako załącznik w mailu – jeśli plik z filmem nie przekracza 20 mb.
  2. Wetransfer.com – link do pobrania filmu w treści maila
  3. YouTube – nagrany film umieśćcie na tym portalu, ale jako film widoczny TYLKO dla osób z linkiem do niego. Link poprosimy w treści maila.

Nadesłane materiały filmowe będą wykorzystane jedynie dla celów rekrutacyjnych.

W przypadku problemów technicznych związanych z wykonaniem lub nadesłaniem materiału filmowego prosimy o kontakt.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 lutego.

Czekamy na Wasze zgłoszenia:)

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies