Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Góra Grosza

Góra Grosza

Scenariusze lekcji

scenariusze baner

Szanowni nauczyciele,

przedstawiamy Wam pilotażowe scenariusze lekcji o dobroczynności, które możecie wykorzystać w swojej pracy podczas lekcji wychowawczych.

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli skorzystacie z naszych materiałów edukacyjnych. Przeprowadźcie lekcje u siebie w szkole/ przedszkolu na podstawie naszych scenariuszy  i podzielcie się z nami swoimi refleksjami. Czekamy na Wasze opinie, piszcie do nas: e.przadka@naszdom.org.pl.

Z Waszą pomocą stworzymy cały cykl scenariuszy lekcji dotyczących dobroczynności i aktywności społecznej do wykorzystania w szkołach/przedszkolach.

Każdy z Was może sobie dobrowolnie wykorzystać materiały, nie istnieje sztywna reguła  ich wykorzystania. Ważne jest, aby promować i pielęgnować dobroczynność wśród uczniów i przedszkolaków!

Materiały opracowała wieloletnia koordynatorka akcji p. Elżbieta Prządka z Towarzystwa Nasz Dom przy wsparciu metodycznym nauczyciela p. Barbary Sanek ze Szkoły Podstawowej nr 261 w Warszawie. Oprawę artystyczną w postaci rysunków stworzyła dla nas ilustratorka książek dziecięcych p. Jola Richter Magnuszewska.

Zapraszamy Was w podróż do świata dobroczynności.

Materiały do pobrania:

krzyżówka

krzyżowka rysunkowa

Scenariusz lekcji pilotażowej o dobroczynności dla Szkół Ponadpodstawowych

Scenariusz lekcji pilotażowej o doborczynności dla Szkół Podstawowych

sprawdź ile wiesz o Górze Grosza

narysuj swoje drzewo doborczynności

policz grosze

znajdź różnicę

 

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies