Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Program Pride

Program Pride

Szkolenie uzupełniające

Szanowni Państwo,

w imieniu Towarzystwa Nasz Dom oraz autorek nowego podręcznika programu PRIDE: Rodzinna Piecza Zastępcza 2018 zapraszam serdecznie na spotkanie szkoleniowe, na którym przedstawione zostaną nowe treści, materiały i propozycje dla trenerów programu PRIDE.

W tym roku odbyły się już 3 tury szkoleń uzupełniających. Nadal jednak nie wszyscy trenerzy mogli skorzystać z aktualizacji uprawnień szkoleniowych.

Zmiany w programie wynikają z:

  • konieczności odnawiania rejestracji programu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • doświadczeń aktywnie szkolących trenerów z 26 grup trenerskich, ich wskazówek co do treści i ćwiczeń w programie szkolenia kandydatów,
  • nowej amerykańskiej wersji programu PRIDE: New Generation 2016, uwzględniającej doświadczenia rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz specjalistów współpracujących z nimi, w krajach, gdzie realizowany jest program (około 20 krajów świata, m.in.: USA, Czechy, Holandia, Ukraina, Litwa, Polska) oraz najnowszych wyników badań w tym zakresie.

W ubiegłym roku wydany został nowy podręcznik PRIDE: Adopcja. Po raz pierwszy program do szkolenia kandydatów na rodziny adopcyjne został wyraźnie zróżnicowany od programu szkolenia opiekunów zastępczych.

 Spotkanie odbędzie się w Warszawie w Polska Domu Zjazdów i Konferencji PAN Pałac w Jabłonnie, ul. Modlińska 105, w dniach 10-11 września 2019 r. https://www.palacjablonna.pl/index.php

Planowany czas spotkania: godz. 12.00 rozpoczęcie w dniu przyjazdu, zakończenie o godz.16 następnego dnia.

Koszt udziału w konferencji 350 zł. za osobę obejmuje:

– nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych

– wyżywienie podczas spotkania

– serwis kawowy

– sale szkoleniowe

– materiały piśmiennicze.

Opłaty za udział w spotkaniu należy dokonać na konto organizatora: 77 1750 0009 0000 0000 0808 7927 (BNP Paribas).

Ponadto na miejscu można będzie zakupić lub zamówić poprzez formularz zgłoszeniowy nowy podręcznik PRIDE: Rodzinna Piecza Zastępcza w cenie 85 zł. sztuka oraz Przewodnik Trenera w cenie 50 zł.

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 30 sierpnia 2019 r. (mailowo na adres m.molska@naszdom.org.pl  i/lub pocztą na adres Towarzystwa).

Gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania, proszę o kontakt.

Oczekując na spotkanie serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Molska-Książek

Zaproszenie na spotkanie trenerów PRIDE RPZ 2019 wrzesień

karta-zgłoszenia-spotkanie-trenerów RPZ 2019 wrzesień

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies