Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Program Pride

Program Pride

Program PRIDE to program edukacyjno-kwalifikacyjny dla kandydatów na rodziny zastępcze i adopcyjne.

Kandydatom daje możliwość poznania podstawowych wyzwań związanych z przyjęciem dziecka do rodziny oraz własnych możliwości w tym zakresie. Trenerom, którzy w sposób aktywny przekazują wiedzę i ćwiczą umiejętności w grupie kandydatów, umożliwia rozpoznanie ich kompetencji  poprzez wykorzystanie profesjonalnych narzędzi kwalifikacyjnych.

Program PRIDE powstał w Stanach Zjednoczonych we współpracy z Amerykańską Ligą Pomocy Dzieciom (CWLA) i 14 innymi instytucjami. Jest wynikiem kilkunastoletniej pracy oraz doświadczeń tysięcy amerykańskich rodzin zastępczych i adopcyjnych. W Polsce Program PRIDE pojawił się w 1999 roku. Jest dostosowany do potrzeb polskich rodzin i obecnie jest najbardziej popularnym programem szkoleniowym dla kandydatów w kraju. W roku 2017 wydaliśmy VI. edycję podręcznika dla rodzin adopcyjnych. Program jest  zatwierdzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Towarzystwo Nasz Dom posiada wyłączną licencję na posługiwanie się Programem PRIDE w Polsce.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies