Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Projekty

Projekty

Po Moc do konsultanta

Projekt pod nazwą „Po Moc do konsultanta” realizowany w latach 2014-2016 w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowany z Funduszy EOG miał na celu włączenie rodzin biologicznych dzieci przebywających w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych  w aktywne tworzenie planów mających na celu reintegrację (powrót dzieci do domów rodzinnych). Cykl szkoleń i konsultacji dla opiekunów pomógł przenieść zdobytą wiedzę na praktykę oraz podnieść jakość pracy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Koordynatorem projektu była Elżbieta Prządka.

Miniporadnik

Mini poradnik został stworzony przez wychowawców domów dziecka podczas zjazdów warsztatowych w ramach realizacji projektu „Po Moc do Konsultanta”. Wierzymy w twórczą i efektywną moc grupy! Nie chcemy, aby opiekun w tej pracy był sam! Chcemy, aby czuł i miał wsparcie zespołu i widział sens swoich zmagań.

To praktycy sami powiedzieli nam, jak praca w instytucjonalnej pieczy zastępczej wygląda na co dzień. Z czym opiekunowie się borykają, co jest dla nich wyzwaniem, jakie obszary są jeszcze do poznania i jak warto pracować w instytucjonalnych formach opieki zastępczej.

Wszystkim opiekunom/wychowawcom życzymy prawdziwej satysfakcji w pracy w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Wielu ciekawych inicjatyw na rzecz podniesienia jakości w pracy na rzecz dzieci i ich rodzin.

Zapraszamy do lektury:

Miniporadnik Po Moc do konsultanta

eea-grants                                        logo_FSB kopia                                       PFDM_logo kopia

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies