Po Moc do konsultanta
Projekt pod nazwą „Po Moc do konsultanta” realizowany w latach 2014-2016 w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowany z Funduszy EOG miał na celu włączenie rodzin biologicznych dzieci przebywających w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych w aktywne tworzenie planów mających na celu reintegrację (powrót dzieci do domów rodzinnych). Cykl szkoleń i konsultacji dla opiekunów pomógł przenieść zdobytą wiedzę na praktykę oraz podnieść jakość pracy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Koordynatorem projektu była Elżbieta Prządka.
Miniporadnik
Mini poradnik został stworzony przez wychowawców domów dziecka podczas zjazdów warsztatowych w ramach realizacji projektu „Po Moc do Konsultanta”. Wierzymy w twórczą i efektywną moc grupy! Nie chcemy, aby opiekun w tej pracy był sam! Chcemy, aby czuł i miał wsparcie zespołu i widział sens swoich zmagań.
To praktycy sami powiedzieli nam, jak praca w instytucjonalnej pieczy zastępczej wygląda na co dzień. Z czym opiekunowie się borykają, co jest dla nich wyzwaniem, jakie obszary są jeszcze do poznania i jak warto pracować w instytucjonalnych formach opieki zastępczej.
Wszystkim opiekunom/wychowawcom życzymy prawdziwej satysfakcji w pracy w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Wielu ciekawych inicjatyw na rzecz podniesienia jakości w pracy na rzecz dzieci i ich rodzin.
Zapraszamy do lektury:
Miniporadnik Po Moc do konsultanta