Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Mail do Korczaka

„Jest wielu ludzi dorosłych, którzy piszą tylko dlatego, że się nie wstydzą, są dzieci, które mają bardzo wiele ciekawych pomysłów, uwag i spostrzeżeń, a nie piszą przez brak odwagi albo im się nie chce.”
Janusz Korczak

korczak@funduszkorczaka.pl

Prawie 100 lat temu pewien bardzo dziwny człowiek, łysy i chodzący w okularach, postanowił zrobić coś zupełnie wyjątkowego, na skalę całego świata.

Nie było wówczas intenetu, facebooka, skrzynek mailowych, nawet telefonów było bardzo mało, a każdy istniejący telefon podłączony był kablem do wielkich central telefonicznych. Nie można takich telefonów wynieść z domu, ani napisać z nich wiadomości do nikogo.

W tamtych czasach, żeby móc powiedzieć co się myśli większej ilości osób, trzeba było napisać to w gazecie, która istniała tylko na papierze i drukowała się na maszynach drukarskich.

Taką gazetę kupowało się w kiosku, przynosiło do domu i dopiero wtedy czytało, co też myślą i robią inni ludzie, mieszkający daleko. Ale do rzeczy – tamten dziwny człowiek to Janusz Korczak, a wyjątkowe coś, co stworzył, czego wcześniej nie było, to GAZETA, KTÓRĄ PISAŁY DZIECI. Nazywała się „Mały Przegląd” i była drukowana w każdy piątek. Dzieci pisały i wysyłały teksty do redakcji.

W tamtym świecie, żeby poznać, co myślą dzieci, co je boli, czego by chciały, o czym marzą, z czego się cieszą, do czego tęsknią, co najbardziej lubią, a czego zupełnie nie – trzeba było drukować w gazecie.

Dzisiaj mamy epokę internetową i elektroniczną i żeby powiedzieć innym coś ważnego albo nieważnego, wystarczy otworzyć komputer, tablet lub telefon.

Bardzo nam się spodobało, to co wymyślił dawno temu Korczak i postanowiliśmy zapytać również współczesne dzieci jak widzą świat.

Czekamy na Maile od Was, w których napiszecie Nam:

  • Co sądzicie o świecie (podoba Wam się lub nie, niewiele Was to interesuje) a co byście w nim zmienili (na lepsze albo na gorsze…a może szkoda czasu na zmiany),

  • Co Was cieszy a co smuci (czy lubicie chodzić do szkoły, a może nie lubicie szkoły i uważacie że to strata czasu, czy jeździcie na rowerze, na rolkach, jakie smaki lodów są najlepsze),

  • O czym marzycie (żeby zostać w przyszłości piłkarzem, a może o nowym modelu iphona, albo nauczyć się języka japońskiego lub założyć rodzinę i mieć dzieci i pojechać na wakacje do Afryki),

  • Jak spędzacie czas wolny (śpiąc, jedząc, grając na telefonie a może sadzicie drzewa w lesie lub opiekujecie się zwierzętami)?

Piszcie do nas o wszystkim co jest dla Was ważne, co przynosi Wam radość i szczęście i co denerwuje i złości, o rzeczach dobrych i złych, ciekawych i zupełnie nieinteresujących, a nawet o takich, które z pozoru nie są warte opisywania. Czekamy na wasze maile!

Stworzyliśmy dla Was specjalny adres mailowy: korczak@funduszkorczaka.pl i z niecierpliwością czekamy na Wasze wypowiedzi. Najciekawsze z nich będziemy publikować, chociaż już nie w drukowanej gazecie, ale w największej dzisiejszej bazie informacji: INTERNECIE.

Prosimy podpisujcie wiadomości pełnym imieniem i nazwiskiem z nazwą placówki (rodziny), w której mieszkacie obecnie. Napiszcie również w jakim wieku jesteście!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies