Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

List do Mikołaja

Zapraszamy do wcielenia się w rolę św. Mikołaja dla jednego konkretnego dziecka przebywającego w rodzinie zastępczej w Warszawie. To już szósta edycja projektu.

Ośrodek Port wspiera rodziny zastępcze w codziennym funkcjonowaniu, zajmujemy się także przygotowywaniem kandydatów do pełnienia roli opiekunów zastępczych. Istnienie Portu oraz wszystkie nasze działania są odpowiedzią na wielką potrzebę niesienia wsparcia i pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być w swoich rodzinach.

Realizujemy coroczne kampanie starając się informować i uwrażliwiać społeczeństwo na tę niesłychanie ważną i delikatną tematykę, jaką jest los dzieci. Bardzo nam zależy, żeby problemy społeczne stały się problemami społeczeństwa, żeby silni część swoich zasobów, sił i możliwości poświęcili słabym.

Projekt LIST DO ŚW. MIKOŁAJA jest zaproszeniem dla każdego, kto chciałby wykonać taki pierwszy krok. Formuła jest następująca:

  1. Zainteresowany zgłasza chęć zostania Mikołajem do 16 października 2017 r. wysyłając mail na adres: mikolaj@naszdom.org.pl (podając numer telefonu oraz adres poczty tradycyjnej).
  1. Ochotnik (Mikołaj) otrzymuje list do św. Mikołaja napisany przez dziecko.
  1. Mikołaj czyta list i przygotowuje prezent zgodny z prośbą w nim zawartą (wartość prezentu od 80 do 120 zł).
  1. Mikołaj dostarcza prezent do naszego Ośrodka (Al. Zjednoczenia 34, Warszawa) w określonych terminach.
  1. Przekazujemy prezent dziecku przed Wigilią w imieniu Mikołaja.

Mamy nadzieję, że projekt przyniesie wiele radości zarówno dzieciom jak i Mikołajom.

Kontakt:

Anna Niedziułka,  mikolaj@naszdom.org.pl

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies