Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Poradnia dla Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych PORT Mazowsze powstała w odpowiedzi na potrzeby i problemy rodzin zastępczych spoza Warszawy oraz rodzin adopcyjnych z województwa mazowieckiego.

Do Towarzystwa Nasz Dom zgłasza się coraz więcej rodzin zajmujących się dziećmi, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoim naturalnym środowisku rodzinnym. Dzieci te najczęściej mają za sobą bardzo wiele trudnych doświadczeń, niedostatków, traumatycznych przeżyć, zerwanych więzi, przez co wymagają dużej wiedzy i uważności w pracy z nimi. Nawet najlepiej prowadzone szkolenia przygotowujące kandydatów na rodziny zastępcze i adopcyjne nie są w stanie wyposażyć ich we wszystkie niezbędne umiejętności i kompetencje, które umożliwią zrozumienie i rozwiązywanie problemów mających najczęściej charakter bardzo indywidualny. Każda rodzina jest inna: ma inne cele, wartości, historię, tożsamość i kontakty społeczne. Mimo, że rodziny są różne, to przyjęcie obcego dziecka zawsze powoduje szereg zmian. W takiej sytuacji opiekunowie powinni mieć możliwość uzyskania wsparcia i rozwijania własnych kompetencji. Celem naszej pracy jest to, aby dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, jak i dorośli, którzy wzięli odpowiedzialność za ich los, zawsze mogli liczyć na pomoc.

Jeśli masz wiele pytań i wątpliwości związanych z:

  • wszelkimi sprawami dotyczącymi rozwoju dziecka,
  • trudnościami w relacjach z dziećmi,
  • problemami rodzinnymi, małżeńskimi i osobistymi,
  • lub interesuje Cię wiedza, edukacja i rozwój

Zapraszamy

Wszystkie usługi w Poradni oferowane są bezpłatnie. Projekt finansowany jest ze środków pochodzących z akcji Góra Grosza.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies