Kontakt

Al. Zjednoczenia 34
01-830 Warszawa
tel: (22) 834 60 53
KRS: 0000050053
biuro@naszdom.org.pl
Facebook Port
  • SPROSTOWANIE

    W imieniu Towarzystwa Nasz Dom pragniemy przeprosić p. Elżbietę Bojanowską, której Rodzinny Dom Dziecka zarejestrowany pod adresem Garwół 49,..Czytaj więcej

  • „Jak być istotnym elementem wszechświata rodzin zastępczych? Rzecz o wspieraniu opiekunów” – podsumowanie

    Pod koniec czerwca w Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom w ramach projektu „Training..Czytaj więcej

  • 8 edycja Programu Stypendialnego - podsumowanie

    Właśnie dobiegła końca 8 edycja Programu Stypendialnego „Moja Przyszłość”. W tym roku pomogliśmy 203 wychowankom domów dla dzieci, domów dziecka..Czytaj więcej

XII edycja Akcji Góra Grosza rusza w dniach od 21 listopada do 2 grudnia

plakat Góry Grosza
SZANOWNI DYREKTORZY, NAUCZYCIELE, GRONO PEDAGOGICZNE, UCZNIOWIE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLAKI!

Miło nam poinformować, że po raz dwunasty wspólnie organizujemy akcję Góra Grosza. Dotychczasowe edycje pokazały, że Góra Grosza jest znana i lubiana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez te wszystkie lata w sumie zebraliśmy ogromny fundusz – ponad 18 milionów złotych. Nie udałoby nam się to bez Waszego udziału i wielkiego zaangażowania. Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzacie. Mamy nadzieję, że i w tym roku przyłączycie się do akcji i razem uzbieramy ponownie olbrzymią Górę Grosza. Przez te 11 lat, podczas których raz w roku gościmy przez dwa tygodnie w Waszych szkołach/przedszkolach, pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym i nieobojętnym na los innych, że potrafimy się zjednoczyć dla wspólnego dobrego celu i razem przyczyniamy się do poprawy sytuacji dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Wasza postawa, chęci, entuzjazm i wielkie zaangażowanie dają nam ogromną siłę do przeprowadzania kolejnych akcji Góra Grosza.

JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
W tym roku szczególnie chcielibyśmy skupić się na realizacji reformy domów dziecka (zgodnie z długo oczekiwaną Ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej) poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do domu, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina? Towarzystwo „Nasz Dom” utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Od dwunastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

KIEDY I JAK ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA GÓRA GROSZA?
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i trwa od 21 listopada do 2 grudnia 2011 roku. W tym czasie placówki, które przystępują do akcji, zobowiązane są do utworzenia komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie) i zorganizowania na terenie placówki zbiórki. Akcji mogą towarzyszyć różne imprezy przeprowadzane na terenie szkoły/przedszkola takie jak np. festyn, przedstawienia i inne ciekawe wydarzenia – w zależności od Waszego pomysłu. Czekamy na sprawozdania, fotografie, czy też prezentacje multimedialne. Najciekawsze umieścimy na naszej stronie internetowej, co niewątpliwie będzie wspaniałą promocją Waszej szkoły lub przedszkola.
Możecie również zamieścić swoje przemyślenia, relacje lub zdjęcia na facebooku – znajdziecie nas wpisując OUR HOME NASZ DOM – Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!

CO POWINNA ZROBIĆ SZKOŁA KIEDY PRZYSTĄPI DO AKCJI?
GDZIE I DO KOGO ZADZWONIĆ PO ZAKOŃCZENIU AKCJI?

Do szkoły/przedszkola, został wysłany pakiet informacyjny wraz z dokładną instrukcją pakowania i listem
przewozowym, który należy nakleić na paczkę. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie instrukcji pakowania i właściwe zapakowanie paczki.
W styczniu 2012 roku prosimy o kontakt z kurierem UPS – spis telefonów znajduje się na odwrocie instrukcji (rysunek) pakowania monet.

UWAGA WAŻNE!
Chcąc uniknąć trudności z odbiorem paczek w okresie świątecznym kurierzy będą odbierać paczki ze szkół/przedszkoli od stycznia 2012 roku.
Dlatego bardzo prosimy o „przetrzymanie” paczki z monetami w bezpiecznym miejscu i zadzwonienie do kuriera po odbiór pieniędzy na początku stycznia 2012 roku. Paczki odbierane są bezpłatnie.
Dzwoniąc do kuriera należy podać numer klienta W5R434.

JAK ZAPAKOWAĆ PACZKĘ Z MONETAMI?
Ze względów bezpieczeństwa monety należy zapakować zgodnie z instrukcją pakowania. Pojedyncza paczka nie powinna przekraczać 20 kg. W przypadku zebrania większej ilości monet należy zapakować dwie lub więcej paczek. Jeżeli będzie więcej niż 1 paczka to należy monety zapakować w dwie oddzielne paczki przy czym do każdej paczki z osobna należy dołączyć protokół zbiórki odpowiadający kwocie monet w poszczególnej paczce.

CO ZROBIĆ Z PROTOKOŁEM ZBIÓRKI?
Bardzo prosimy o dołączenie do paczki kserokopii protokołów zbiórki w koszulkach (aby zabezpieczyć protokoły przed zniszczeniem) zgodnie z instrukcją pakowania, a oryginał prosimy przesłać na adres Towarzystwa „Nasz Dom” zaraz po zakończeniu akcji w szkole/przedszkolu. Protokół zbiórki jest dowodem wpłaty tak więc, jeżeli będzie więcej niż jedna paczka prosimy o dołączenie do każdej paczki oddzielnego protokołu.
Z KIM KONTAKTOWAĆ SIĘ W SPRAWIE GÓRY GROSZA?
Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, bądź chcielibyście się podzielić wrażeniami z przeprowadzonej u siebie akcji Góra Grosza, bardzo prosimy o telefon lub e-mail do Towarzystwa „Nasz Dom”. Jesteśmy codziennie w biurze od godziny 8:30 do 16:00 przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Tel. do biura 22-834 60 53, e-mail: biuro@naszdom.org.pl

ILE DO TEJ PORY UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PIENIĘDZY W RAMACH AKCJI GÓRA GROSZA?
Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom i ich rodzinom udało nam się zebrać:
18. 409 762,78 zł!
Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie.

KTO JEST PARTNEREM AKCJI GÓRA GROSZA 2011?
Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, a naszymi partnerami są:
 UPS Polska Sp. z o.o. – firma, która odbiera ze szkół monety i dba o to, aby bezpiecznie dotarły do Centrum Przeliczeniowego.
 BRINK’S C.L. Polska Sp. z o.o. – firma, która przelicza w maszynach grosze, sortuje i segreguje przesyłki z monetami.
 City Handlowy – Bank, który bezpłatnie prowadzi dla nas rachunek bankowy akcji, na który wpłacane są uzbierane środki z Góry Grosza.
Bez tych firm i ich działań akcja nie mogłaby odnieść sukcesu. Doceniając ich ogromny wkład i ciężką pracę na rzecz powodzenia wspólnego przedsięwzięcia – dziękujemy!

KOMU UDZIELONO POMOCY I W JAKIEJ FORMIE W RAMACH AKCJI GÓRA GROSZA?
Informacje komu przyznano pomoc znajdziecie w załączniku, który jest w pakiecie o Górze Grosza.
Przejrzyjcie komu, dzięki Wam, do tej pory pomogliśmy. Mamy nadzieję, że również i w tym roku udzielimy wsparcia kolejnym zawodowym rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka, Domom dla Dzieci i innym placówkom opiekuńczo-wychowawczym, które tej pomocy bardzo potrzebują. I to wszystko dzięki Wam, dzięki takim wspaniałym osobom, które przyłączyły się do akcji.
W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

CO BĘDZIE DOKUMENTEM I DOWODEM, ŻE SZKOŁA/PRZEDSZKOLE PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO AKCJI?
Dowodem potwierdzającym udział w akcji jest przesłanie protokołu zbiórki do Towarzystwa „Nasz Dom”
i przekazanie paczki z monetami kurierowi. Wszystkie szkoły/przedszkola otrzymają dyplomy z podziękowaniami za udział. Aby uzyskać imienny dyplom należy do protokołu dołączyć pisemną prośbę z imieniem i nazwiskiem nauczyciela lub wysłać fax z taką prośbą do biura Towarzystwa „Nasz Dom”.

JAKIE MOGĄ BYĆ KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA W AKCJI?
 Efekt wychowawczy polegający na uświadomieniu uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
 Efekt integracyjny polegający na możliwości przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
 Efekt prestiżowy – o naszej akcji dużo mówi się w mediach. Staniecie się uczestnikami wielkiej ogólnonarodowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.
 Możliwość otrzymania nagrody wynikającej z Regulaminu Akcji (Uwaga: w tym roku na Państwa prośby Zarząd zmienił regulamin – prosimy o zapoznanie się z nim). Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! W tym roku nagradzana jest szkoła, która zbierze najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest w pakiecie.
Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej
www.naszdom.org.pl zakładka GÓRA GROSZA. Tam również informacje o wysokości nagród dla szkół.
Cieszymy się, że jesteście po raz kolejny z nami w akcji i że los dzieci w trudnej sytuacji nie jest Wam obojętny!

W imieniu Zespołu Towarzystwa Nasz Dom oraz wielu dzieciaków, którym pomagamy i którymi się opiekujemy.
Tomasz Polkowski - Przewodniczący Towarzystwa Nasz Dom


 
[ pobierz ] pismo przewodnie
[ pobierz ] protokół zbiórki
[ pobierz ] regulamin
[ pobierz ] rozliczenie poprzedniej akcji
[ pobierz ] instrukcja pakowania
[ pobierz ] wykaz telefonów do kuriera