Kontakt

Al. Zjednoczenia 34
01-830 Warszawa
tel: (22) 834 60 53
KRS: 0000050053
biuro@naszdom.org.pl
Facebook Port
  • SPROSTOWANIE

    W imieniu Towarzystwa Nasz Dom pragniemy przeprosić p. Elżbietę Bojanowską, której Rodzinny Dom Dziecka zarejestrowany pod adresem Garwół 49,..Czytaj więcej

  • „Jak być istotnym elementem wszechświata rodzin zastępczych? Rzecz o wspieraniu opiekunów” – podsumowanie

    Pod koniec czerwca w Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom w ramach projektu „Training..Czytaj więcej

  • 8 edycja Programu Stypendialnego - podsumowanie

    Właśnie dobiegła końca 8 edycja Programu Stypendialnego „Moja Przyszłość”. W tym roku pomogliśmy 203 wychowankom domów dla dzieci, domów dziecka..Czytaj więcej

Góra Grosza 2013

SZANOWNI DYREKTORZY, NAUCZYCIELE, GRONO PEDAGOGICZNE, UCZNIOWIE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLAKI!

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując uczniom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”. Szkoła Podstawowa – Skołoszyn

„Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad humanizmu i poznali, czym jest wolontariat. Uczyli się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Szkoła zaś spełniła jeden z celów, jakie przed nią stoją, a mianowicie wpajanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartość na drugiego człowieka i kształtowanie właściwych relacji uczeń-szkoła”. Gimnazjum – Stawki

Setki rodzin, którym pomogliśmy, niezliczone od nich podziękowania, tysiące zdjęć, mnóstwo wspomnień, wiele wzruszeń, miliony groszy, dziesiątki rozmów i dyskusji o idei to bilans 13 lat akcji. Zawsze powtarzamy, że Góry Grosza nie byłoby bez Was. Wasza postawa, aktywność, zaangażowanie i entuzjazm dają nam ogromną siłę do przeprowadzania kolejnych edycji akcji. Przez 13 lat, podczas których Góra Grosza gościła w Waszych szkołach i przedszkolach, pokazaliście, że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym i nieobojętnym na los innych, że potrafimy się zjednoczyć w imię wspólnego celu i razem przyczyniamy się do poprawy sytuacji życiowej dzieci. Wielu z Was jest z nami od początku, niektórzy towarzyszyli nam na wszystkich szczeblach edukacji – od przedszkola, przez szkołę podstawową aż po gimnazjum – nie tylko zbieracie grosze, ale także zachęcacie innych do włączania się do naszej akcji. Do tej pory udało nam się zebrać ponad 23 mln złotych, które wykorzystaliśmy na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną biologiczną. Wszystkim za dotychczasowy wkład bardzo dziękujemy! Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się zebrać olbrzymią Górę Grosza!

JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dzięki zebranym środkom wspieramy realizację reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Nie zmieniamy naszego stanowiska, że najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Po raz czternasty patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

JAKIE MOGĄ BYĆ KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA W AKCJI?

– Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
– Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
– Efekt prestiżowy – o naszej akcji dużo mówi się w mediach. Staniecie się uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.
– Możliwość otrzymania nagrody wynikającej z Regulaminu Akcji. Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! W tym roku nagradzana jest szkoła, która zbierze najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest w pakiecie.
Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.naszdom.org.pl zakładka GÓRA GROSZA.

GÓRA GROSZA W 6 KROKACH:
1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie protokołu zbiórki;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Wysłanie oryginału protokołu zbiórki na adres biura Towarzystwa Nasz Dom;
6. Wysłanie monet kurierem na adres podany na liście przewozowym

KIEDY PROWADZONA JEST AKCJA GÓRA GROSZA?

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach 25 listopada – 6 grudnia 2013 roku. Zbiórce monet mogą towarzyszyć imprezy przeprowadzane na terenie szkoły/przedszkola, takie jak np. festyny, przedstawienia, a także inne ciekawe wydarzenia – w zależności od Waszych pomysłów. Czekamy na sprawozdania, fotografie, czy też prezentacje multimedialne. Swoje wrażenia z akcji możecie opisać na naszej stronie społecznościowej, na facebook’u – znajdziecie nas wpisując w facebook’u OUR HOME NASZ DOM. Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!

CO ZROBIĆ Z PROTOKOŁEM ZBIÓRKI?

Po zakończeniu akcji wypełniony oryginał protokołu prześlijcie na adres Towarzystwa Nasz Dom (al. Zjednoczenia 34, 01-830 Warszawa). Pamiętajcie, aby do paczki z monetami dołączyć kserokopię protokołu (najlepiej w koszulce, która zabezpieczy go przed zniszczeniem). Dla każdej paczki przygotujcie oddzielny protokół. Protokół zbiórki jest jednocześnie dowodem wpłaty. W odpowiedzi otrzymacie dyplom z podziękowaniem za udział. Jeśli chcecie otrzymać dyplom imienny dla konkretnego nauczyciela dołączcie prośbę z danymi (na oddzielnej kartce) do protokołu lub prześlijcie ją faxem do biura Towarzystwa Nasz Dom.

JAK ZAPAKOWAĆ PACZKĘ Z MONETAMI?

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zapakowanie monet zgodnie z instrukcją. Pojedyncza paczka nie powinna przekraczać 20 kg. W przypadku zebrania większej ilości monet, przygotujcie dwie lub więcej paczek. W takim przypadku do każdej z paczek dołączcie protokół zbiórki z informacją o tym, ile i jakich monet zawiera oraz jakiej kwocie odpowiadają.

GDZIE I DO KOGO ZADZWONIĆ PO ZAKOŃCZENIU AKCJI?

Wraz z tym listem otrzymaliście pakiet informacyjny z dokładną instrukcją pakowania i listem przewozowym, który należy nakleić na paczkę. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie instrukcji i właściwe zapakowanie paczki. Następnie (w styczniu 2014!) skontaktujcie się z kurierem UPS – spis telefonów znajdziecie na odwrocie instrukcji (rysunek) pakowania monet. Paczki odbierane są bezpłatnie. UWAGA WAŻNE! Aby uniknąć trudności z odbiorem paczek w okresie świątecznym, kurierzy będą odbierać paczki ze szkół/przedszkoli od stycznia 2014 roku. Dlatego bardzo prosimy o „przetrzymanie” paczki z monetami w bezpiecznym miejscu. Zadzwońcie do kuriera po odbiór paczki na początku stycznia 2014. W rozmowie pamiętajcie o podaniu numeru klienta: klienta E3050X.

Z KIM KONTAKTOWAĆ SIĘ W SPRAWIE GÓRY GROSZA?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, bądź chcecie podzielić się wrażeniami z przeprowadzonej u siebie akcji Góra Grosza, skontaktujcie się z nami!. Jesteśmy w biurze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:00. Nasz telefon: 22 834 60 53, nasz e-mail: biuro@naszdom.org.pl

ILE DO TEJ PORY UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PIENIĘDZY W RAMACH AKCJI GÓRA GROSZA?

Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom i rodzinom udało nam się zebrać: 23. 958 077,62 zł! Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie.

KOMU I W JAKIEJ FORMIE UDZIELONO POMOCY W RAMACH AKCJI GÓRA GROSZA?

Informacje o tym, komu przyznano pomoc znajdziecie w pakiecie o Górze Grosza. Zobaczcie komu, dzięki Wam, do tej pory pomogliśmy. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą i w tym roku udzielimy wsparcia kolejnym zawodowym rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka, Domom dla Dzieci i innym placówkom opiekuńczo-wychowawczym, które tej pomocy bardzo potrzebują. W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

KTO JEST PARTNEREM AKCJI GÓRA GROSZA 2012?

Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a naszymi partnerami są: UPS Polska Sp. z o.o. – firma, która odbiera ze szkół paczki z monetami i dba o to, aby bezpiecznie dotarły do Centrum Przeliczeniowego. Impel – firma, która przelicza grosze, sortuje i segreguje przesyłki z monetami. City Handlowy – bank, który bezpłatnie prowadzi dla nas rachunek bankowy akcji, na który wpłacane są środki uzbierane w Górze Grosza. Bez tych firm i ich działań akcja nie mogłaby odnieść sukcesu. Doceniając ich ogromny wkład i ciężką pracę na rzecz powodzenia wspólnego przedsięwzięcia – dziękujemy! Cieszymy się, że jesteście po raz kolejny z nami w akcji i że los dzieci w trudnej sytuacji nie jest Wam obojętny!
Dziękujemy i zapraszamy

 
[ pobierz ] list przewodni
[ pobierz ] protokół zbiórki
[ pobierz ] rozliczenie poprzedniej akcji
[ pobierz ] regulamin akcji
[ pobierz ] instrukcja pakowania