Wyniki konkursu literackiego „Opowiem Ci Bajkę o moim przyjacielu”

Pięknie dziękujemy za przesłane prace literackie  i podzielenie się z nami Waszymi bajkami. Każda praca była wyjątkowa, a wybór tych najlepszych był ogromnym wyzwaniem dla członków komisji. Komisja oceniała nadesłane prace biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: inwencja i pomysłowość bajki, umiejętności literackie i językowe (lekkie piórko), charakterystyka bohaterów, ogólna czytelność oraz odbiór utworu. Członkowie jury docenili również  prace wzbogacone ilustracjami.

Każdy młody autor, który wziął udział w naszym konkursie, otrzyma od nas pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Laureaci będą rozwijać swoją literacką wyobraźnię w podtatrzańskiej  miejscowości położonej pomiędzy Pogórzem Gliczarowskim a Pogórzem Gubałowskim podczas warsztatów dla młodych autorów. Więcej o warsztatach można dowiedzieć się na stronie https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/

Lista 10 zwycięzców, którzy zgodnie z regulaminem konkursu, pojadą na dwutygodniowy obóz literacki to:

lp Imię i Nazwisko Autora Bajki miejscowość Tytuł Bajki
1 Wiktoria M. Bolków Wszystko będzie dobrze
2 Wiktoria D. Mała Cerkwica Wyjątkowy ogród
3 Roksana K. Wiśniewo Opowiem Ci bajkę o … magicznej wycieczce do Paryża
4 Oliwia D. Warszawa Mój przyjaciel
5 Natalia Sz. Radzanów Najgorsze jest zapomnienie
6 Marta N-K. Kwidzyn Pasiasta przyjaciółka
7 Marcelina W. Łódź Aaral z Krainy Marzeń
8 Krzysztof P. Gdańsk Dwóch Muszkieterów ze szkolnej ławki
9 Anastazja L. Pszczyna Zaczarowana Studnia Róży
10 Amelia P. Kłodzko O moim najlepszym przyjacielu w niebie

W poniedziałek 1 lipca skontaktujemy się z opiekunami prawnymi zwycięzców w celu ustalenia szczegółów wyjazdu oraz przesłania formularza rezerwacyjnego na wyjazd (terminy do wyboru)

1) 30.07-10.08.2019;

2) 11.08-22.08.2019;

3) 23.08-29.08.2019 (turnus tygodniowy).

Skład Komisji oceniającej prace literackie:

Towarzystwo Nasz Dom:

1. Elżbieta Prządka
  2. Magdalena Molska -Książek

Komisja dziecięca i młodzieżowa:

1. Olek Prządka
  2. Gabrysia Książek

Fundacja Unum:

1. Katarzyna Kalinka
  2. Małgorzata Morańska
  3. wolontariusze Fundacji Unum

Gratulujemy zwycięzcom!