Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Stypendyści wybrani! Kierunek Samodzielność.

DECYZJA KOMISJI KONKURSOWEJ PROGRAMU „KIERUNEK SAMODZIELNOŚĆ” 2018/2019

Program „Kierunek Samodzielność” realizowany we współpracy z DPD Polska, skierowany jest do młodzieży z pieczy instytucjonalnej i rodzinnej, uczącej się w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych.

W ramach projektu zdolni uczniowie mogli ubiegać się o dofinansowanie do kursów pomagających zrealizować ich plany zawodowe. Najciekawsze i najlepiej umotywowane zgłoszenia, poparte pozytywną oceną ze strony wychowawców/opiekunów, zostały nagrodzone kursami zawodowymi/edukacyjnymi, które pomogą młodym, ambitnym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lepiej wystartować w dorosłe życie.

W odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacji do Programu „Kierunek Samodzielność” do siedziby Towarzystwa Nasz Dom spłynęło 38 wniosków na kwotę 67 428,00 zł.
Tegoroczny budżet Programu Stypendialnego wynosi 28 000,00 zł, w tym:
– 14 000,00 zł darowizna DPD Polska Sp. z o.o.,
– 14 000,00 zł środki z Funduszu im. Janusza Korczaka (pochodzące z Góry Grosza).
Wszystkie wnioski spełniały wymagania formalne i zostały przekazane do oceny merytorycznej. Jeden wniosek wpłynął po terminie i nie został przekazany Komisji.

Podczas oceny brano pod uwagę, zgodnie z Regulaminem, opis potrzeby, argumentację podjęcia określonych działań, wybrania określonych zajęć oraz zasadność proponowanej kwoty.
Komisja przede wszystkim koncentrowała się na wnioskach dotyczących przygotowania do zawodu.

Decyzja Komisji Konkursowej znajduje się tutaj.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies