Zapraszamy na wędrowny obóz żeglarski

W imieniu Fundacji Nowy Azymut zapraszamy młodzież w wieku 11 – 16 lat do udziału w wędrownym obozie żeglarskim na Mazurach. Udział bezpłatny.

Wędrowny obóz żeglarski – Mazury, 23-30 czerwca 2018

Celem obozu jest pokazanie wszystkim uczestnikom piękna Wielkich Jezior Mazurskich, zapoznanie z podstawami żeglarstwa, pracy w grupie, nauka dyscypliny, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i pasji związanych z aktywnym wypoczynkiem, ale też wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda wakacyjna.

W trakcie tygodniowego obozu pragniemy poprzez zabawę i naukę, przybliżyć dzieciom aktywny sposób spędzania czasu, jakim jest żeglarstwo. Żeglarstwo to nie tylko czas spędzony na jachcie i podziwianie wspaniałych widoków. To przede wszystkim nauka pracy zespołowej, integracja środowiskowa, sprawdzenie siebie w nietypowych warunkach „lokalowych”. Nasze obozy to również wstęp do dalszej przygody z tym sportem. Kolejnym etapem może być obóz szkoleniowy zakończony egzaminem PZŻ na patent Żeglarza Jachtowego. Co za tym idzie? Możliwość samodzielnego prowadzenia jachtów i rozwijania zdobytej wiedzy. Pasja może również przerodzić się w sposób na życie. Chętni mogą podjąć naukę w Akademii Morskiej i pracować na wielkich oceanicznych statkach. Ale to przyszłość, tym czasem zapraszamy na najbliższy obóz.

Obóz odbędzie się w dniach 23 – 30 czerwca 2018 r.

Uczestnicy

Zapraszamy młodzież w wieku 11-16 lat. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Natomiast mile widziana jest podstawowa samodzielność , gdyż zasadą naszych obozów jest pełny i czynny udział w codziennym życiu obozowym.

Zapraszamy młodzież z: rodzinnych form opieki zastępczej (spokrewnione rodziny zastępcze, niezawodowe rodziny zastępcze, zawodowe rodziny zastępcze, zawodowe specjalistyczne rodziny zastępcze, zawodowe rodziny zastępcze o charakterze pogotowia rodzinnego, rodzinne domy dziecka), placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego, placówek opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjnego.

Kadra

Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę. Na każdym jachcie będą dwie osoby dorosłe – sternik i wychowawca. Czuwając nad bezpieczeństwem, jednocześnie będą wzmacniać w uczestnikach poczucie samodzielności i pewności siebie, poprzez wykonywaną przez nich codzienną pracę (wspólne gotowanie, dbałość o wspólny jacht i powierzony im sprzęt).

Sprzęt

Do dyspozycji dzieci oddamy 8-osobowe jachty kabinowe, które przez tydzień będą ich małym domem.

Nauka

Celem wyjazdu jest przekazanie młodzieży podstawowej wiedzy żeglarskiej, aby już w trakcie rejsu miały okazję samodzielnie, pod okiem sternika, poprowadzić swój jacht. W myśl zasady „nauka poprzez zabawę, zabawa poprzez naukę” będziemy codziennie przekazywać wiedzę nie tylko z dziedziny żeglarstwa, ale również historii (np. zwiedzanie budowli historycznych), geografii, biologii. Do dyspozycji uczestników oddamy kompendium wiedzy teoretycznej, w postaci podręcznika stworzonego specjalnie na użytek naszych obozów.

Trasa

Wstępne założenie trasy to: Sztynort – Mikołajki – Sztynort . Natomiast wszystkie porty i przystanie pośrednie, będą ustalane codziennie, w zależności od warunków pogodowych, stopnia zaangażowania uczestników w sprawne realizowanie planu dnia, oraz dostępność atrakcji dodatkowych na trasie rejsu.

Wyżywienie

Każdy jacht będzie codziennie zaopatrywany w świeże produkty spożywcze. Poszczególni uczestnicy będą samodzielnie przygotowywać posiłki dla siebie i swojej załogi, wg wcześniej ustalonego harmonogramu prac kambuzowych (kuchennych).

Imprezy towarzyszące

W połowie obozu robimy sobie odpoczynek od pływania i cały dzień przeznaczamy na atrakcje lądowe, aktualnie dostępne w ofercie Wielkich Jezior Mazurskich. W latach poprzednich były to m.in. zwiedzanie poniemieckich bunkrów w Mamerkach, zwiedzanie Twierdzy Boyen, wizyta na niedokończonej śluzie dla okrętów podwodnych, połączona z zabawą w parku linowym, zabawa w kompleksie basenowym w Mikołajkach. Atrakcje roku 2018 są jeszcze w trakcie ustalania, ale najbardziej prawdopodobnym jest basen w Mikołajkach ze sztucznymi falami i zjeżdżalniami.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy będą objęci ubezpieczeniem OC, NNW w trakcie trwania rejsu i na czas podróży na obóz i z powrotem.

Wyjazd i powrót

Zbiórka przewidziana jest na dzień 23 czerwca o godz. 9:00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Tuż obok Dworca Centralnego.

Powrót w to samo miejsce, 30 czerwca, około godz. 17:00 – 20:00. W zależności od warunków na drodze.

Zgłoszenia

Prosimy wypełnić wniosek i przesłać jego skan na adres: fundacja@nowyazymut.pl do 8 czerwca. Z zakwalifikowanymi osobami skontaktujemy się do 12 czerwca.

Informacje dodatkowe: fundacja@nowyazymut.pl

Dokumenty do pobrania:

Wniosek_Wakacje. Wilki.2018

Rubryka „Koszty utrzymania dziecka w placówce” nie dotyczy rodzin zastępczych. Jeśli wniosek wypełnia rodzina zastępcza, prosimy o wpisanie sformułowania „nie dotyczy”.