Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Chłopiec z rodziny zastępczej gra na pianinie z Kortezem

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa Nasz Dom zorganizował kampanię społeczną zatytułowaną „W rodzinie cieplej”, poświęconą poszukiwaniu 10 tysięcy rodzin zastępczych.

Płaszczyzną akcji stał się niezwykły utwór muzyczny „Dla mamy”, opowiadający o wielkiej tęsknocie za domem, za rodziną, za mamą. Powstał teledysk będący zapisem spotkania muzycznego Korteza z chłopcem z rodziny zastępczej. Artysta wraz z dzieckiem grają utwór na cztery ręce.

Mały bohater teledysku jest przykładem na to, że jeśli dziecko znajdzie kogoś bliskiego, kogoś z kim się zwiąże i poczuje się bezpiecznie, to ma w życiu szansę.

Może uczyć się gry na pianinie, może rozwijać swoje pasje, może robić rzeczy zwykłe i niezwykłe, wtedy wszystko jest możliwe. Dziecko, które się tylko boi i wstydzi, które nie ma w nikim oparcia i nie wie, co będzie jutro, nigdy nie zrobi niczego podobnego.

Potrzebujemy 10 000 rodzin, żeby dać dzieciom szanse na lepsze życie.

Każdego, kogo ten obraz poruszy zapraszamy do zrobienia choćby jednego – najmniejszego kroku. Szczegółów dotyczących wsparcia można szukać na stronie internetowej www.wrodziniecieplej.pl. Powstała strona internetowa jest mapą możliwości pomocy. W zależności od czasu i chęci możemy wybrać rodzaj wsparcia.

Organizator akcji: Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT, Towarzystwo Nasz Dom
Partnerzy: Jazzboy Records, Fabryka Komunikacji Społecznej.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Podziękowania dla rodziny zaprzyjaźnionej z Ośrodkiem PORT oraz Klubu Studio w Krakowie.

Kontakt: Mariola Popiołek, e-mail: m.popiolek@naszdom.org.pl, tel. 531 018 155

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies