Ekonomia Społeczna w Olsztynie

Na prośbę Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP udostępniamy ofertę Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie:

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP w partnerstwie z Działdowską Agencją Rozwoju S.A. realizuje projekt pn: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie”, którego celem jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorstw społecznych na terenie powiatów: Lidzbarskiego, Bartoszyckiego, Mrągowskiego, Kętrzyńskiego, Olsztyńskiego oraz Miasta Olsztyna.
Naszym zadaniem jest kompleksowe wspieranie rozwoju ekonomii społecznej w postaci usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych skierowanych do osób zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnej bądź ekonomizacją podmiotu ekonomii społecznej.
W związku z realizowanymi zadaniami, oferujemy różne rodzaje form wsparcia, w tym między innymi wsparcie finansowe, w postaci bezzwrotnych dotacji w wysokości do 24 000 zł na osobę oraz wsparcia pomostowego w wysokości do 1850 zł miesięcznie na nowo zatrudnianą Osobę zagrożoną wykluczeniem społecznym w przedsiębiorstwach społecznych – tj. Stowarzyszeniach i Fundacjach prowadzących działalność gospodarczą przez okres do 12 miesięcy prowadzenia działalności.
Nasi Pracownicy to doświadczeni fachowcy w zakresie tworzenia miejsc pracy dla Osób, które są zainteresowane podjęciem zatrudnienia w przedsiębiorstwie społecznym. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego i uzyskania konkretnych narzędzi do działania w ramach przedsiębiorstwa społecznego.
W przypadku zainteresowania szczegółami, zachęcam do kontaktu – zorganizujemy spotkanie, podczas którego z chęcią przekaże Państwu wszelkie istotne szczegóły oraz warunki udziału w projekcie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP
www.wamacoop.pl

OWES_ulotka