Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

Co słychać w Ostrowie?

Kilka słów o tym, co w naszym domku w Ostrowie „piszczy” 

Wrzesień 2016

Ostrów1

Otóż … słyszeliście już zapewne, że w czerwcu 2016 braliśmy udział w konkursie „Nasze szlaki z pozytywną energią” organizowanym przez firmę Tauron. Zadaniem konkursowym było przygotowanie trasy turystycznej po naszej okolicy. W związku z tym zadaniem  powstały „Małe i duże Przemyśl-ane odkrycia dzieciaków z Naszej Chaty” w formie prezentacji, za które otrzymaliśmy I miejsce i nagrodę w kwocie 50,000zł. We wrześniu w Kopalni Soli w Bochni odebraliśmy czek opiewający na tę kwotę. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi. Pomysłów na wydanie pieniędzy jest bardzo dużo: kursy prawa jazdy, korepetycje, zajęcia dodatkowe takie jak nauka pływania oraz treningi piłki nożnej.
W wyniku burzy mózgów zrodził się również pomysł wspólnego wyjazdu. Dzieci marzą
o wycieczce życia. Może Teneryfa, ciepłe morze, piękna plaża… kto wie…- teraz czekamy na sfinalizowanie czyli podpisanie umowy i pieniądze na koncie, by móc je wydawać.

Październik 2016

Ostrów2    Ostrów3

Miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego domku zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela, zapraszając na nią wychowawców ze szkół i pana dyrektora ze szkoły w Ostrowie. Wszyscy zaproszeni goście dopisali, co nas ogromnie ucieszyło. Dzieciaki przygotowały ręcznie robione podarunki dla swoich wychowawców. Nie zapomnieli także o swoich bezpośrednich opiekunach.  Prezentami były między innymi wyszywanki, kolorowanki oraz wyklejanki samodzielnie przygotowane przez dzieci. Po przywitaniu gości, oprowadzeniu po domku był czas na wspólny poczęstunek i zabawy. Przy ciepłych napojach oraz samodzielnie przygotowanych wypiekach bawiliśmy się w głuchy telefon i kalambury. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Spotkanie pozwoliło na bliższe poznanie się i wpłynęło bardzo pozytywnie na relacje pomiędzy dziećmi a ich nauczycielami. Wszyscy mogli bowiem popatrzeć na siebie z perspektywy ciepła domowego ogniska a nie szkolnej ławy. To było bardzo udane popołudnie.

Listopad 2016

Ostrów4  Ostrów6

Listopad to czas, kiedy z zadumą, nostalgią odwiedzaliśmy cmentarze gdzie spoczywają nasi bliscy krewni, znajomi. Pamiętaliśmy również o Dniu Niepodległości i uczciliśmy go wywieszając naszą narodową flagę na balkonie. Wspominaliśmy również ubiegłoroczny wyjazd do Warszawy (właśnie w listopadzie) kiedy to zwiedzaliśmy Centrum Kopernika a także wspaniale bawiliśmy się w teatrze na sztuce Dzieci z Bullerbyn

Grudzień 2016

Ostrów7  Ostrów8

Magiczny czas… każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten miesiąc pełen prezentów i najcudowniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Już od pierwszych dni grudnia przygotowujemy kartki świąteczne, które chcemy przesłać naszym wspaniałym Przyjaciołom, którzy pamiętają o nas cały rok, obdarowując nas dobrym gestem i słowem.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie może zabraknąć w domu zapachu choinki i pierników U nas również pachnie już imbirowo, cynamonową nut. Pierniczki upieczone, udekorowane czekają by zająć zaszczytne miejsce na naszej choince.

Ostrów9  Ostrów10

Na zakończenie naszych opowieści pragniemy złożyć wszystkim gorące życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – ciepła w sercu i w domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu, a także owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku 2017. Z pozdrowieniami i życzeniami społeczność „Naszej Chaty” w Ostrowie

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies