Pomiń linki w menu

Jak pomagamy

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej - stwarzaniu im warunków do bezpiecznego, wszechstronnego rozwoju.

Jak możesz pomóc?

Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę.

DPD Polska spełnia świąteczne marzenia

Spółka DPD Polska nawiązała współpracę z Towarzystwem Nasz Dom w ramach świątecznej akcji charytatywnej „List do świętego Mikołaja”. Wspólne przedsięwzięcie polega na obdarowaniu podopiecznych z domów dziecka w Tarnobrzegu i Skopaniu  świątecznymi prezentami.  Placówki te zostały zarekomendowane przez Towarzystwo Nasz Dom. DPD Polska pomoże też rozwieźć paczki z prezentami do dwóch innych domów dziecka znajdujących się pod opieką Towarzystwa.

Towarzystwo Nasz Dom (TND) jest organizacją, która skupia się na dzieciach w trudnej sytuacji rodzinnej. Szczególnie tych, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone lub chwilowo niemożliwe do zaspokojenia. Celem TND jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, ochrona ich praw oraz umożliwienie im wszechstronnego rozwoju.

Pracownicy DPD Polska postanowili zrealizować świąteczne marzenia 60 podopiecznym podkarpackich domów dziecka w Tarnobrzegu i Skopaniu. Dzieci przekazały w listach do Świętego Mikołaja swoje życzenia i na ich podstawie kompletowane są paczki z prezentami.

– Dokładamy naszą skromną cegiełkę do dzieła pomocy dzieciom, które mają trudniejszy start. W drugiej połowie listopada otrzymaliśmy sześćdziesiąt listów do Świętego Mikołaja. Znalezienie sześćdziesięciu Mikołajów w firmie zajęło nam dosłownie 24 godziny! Mam nadzieję, że uda nam się spełnić wszystkie marzenia i kupić to, o co dzieci proszą w swoich listach – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska – Wiemy, że domy dziecka i placówki rodzicielstwa zastępczego borykają się z szeregiem wyzwań, choćby materialnych. Cieszę się, że możemy wesprzeć je w ten szczególny sposób – dodaje Rafał Nawłoka.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pracownikom DPD Polska za tę bezinteresowną pomoc. Nasze dzieci potrzebują wszelkiego wsparcia. Wspólnie możemy sprawić, że na twarzach naszych podopiecznych zagości uśmiech. To jest najcenniejszy, choć niewymierny efekt naszej współpracy – mówi Elżbieta Prządka, koordynator ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi TND.

***

O DPD Polska

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku. Z DPD kooperuje 5500 kurierów doręczających rocznie ponad 88 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz ze spółką DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding. Dzięki innowacyjnym technologiom, znajomości lokalnej specyfiki i doskonałej obsłudze, DPD dostarcza usługi najwyższej jakości nadawcom i odbiorcom paczek.

DPDgroup doręcza codziennie 3 mln przesyłek w 230 krajach w sposób neutralny dla środowiska. Jest siecią kurierską holdingu GeoPost, który należy do poczty francuskiej La Poste. Geopost w 2014 zanotowała przychody w wysokości 4,9 mld euro.

 

 

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij informację o plikach cookies